Pikendati Ida-Viru tööstusinvesteeringute taotlusvooru

27.09.2021 | 13:33

Andmaks Ida-Virumaa ettevõtjatele aega valmistada ette oma tootmistegevusega seotud investeeringute toetamist, pikendasid Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) ja Rahandusministeerium tööstusinvesteeringute taotluste esitamise tähtaega kuni selle aasta 31. detsembrini.
    • Jaga

Riigihalduse minister Jaak Aabi sõnul on tähtaja pikendamine seotud sellega, et programmis on veel kasutamata vahendeid. „Õiglase ülemineku fondi meetmed, sealhulgas suurinvestorite ning väike- ja keskmise suurusega ettevõtete toetused avanevad täies mahus pigem järgmise aasta keskel. Seetõttu pikendasime toetusmeetme tähtaega, et piirkonna ettevõtjad saaksid jätkuvalt taotleda toetust suurinvesteeringuteks ja uute töökohtade loomiseks,“ selgitas Aab.

RTK elu- ja ettevõtluskeskkonna
talituse juhataja Lauri Alver

Ida-Viru tööstusinvesteeringute toetust saavad taotleda töötleva tööstuse ettevõtjad, et tõsta tootmisvõimsust, laiendada tooteportfelli, täielikult ümber korraldada oma tootmisprotsess või luua uus tootmisüksus. Toetust antakse põhivarainvesteeringuteks – vajaminevate seadmete ja masinate soetamiseks, aga ka tootmishoonete rajamiseks ning sellega seonduvalt võrkudega liitumiseks.

RTK elu- ja ettevõtluskeskkonna talituse juhataja Lauri Alveri sõnul toetusmeetmes vahendeid veel jagub, kuid nende taotlemisel tuleb arvestada ka seatud eesmärkide täitmisega. „Toetuse minimaalne suurus on 90 000 eurot ja maksimaalne 1,8 miljonit eurot. Kui toetuse saaja küsib endale minimaalse toetussumma, siis peab projekti tulemusena lisanduma Ida-Virumaale vähemalt üks uus töökoht. Maksimaalse toetuse summa saamise eelduseks on vähemalt 20 keskmisest kõrgema palgaga töökoha loomine,“ rääkis Alver.

Toetusmeetme kogueelarve on 6,2 miljonit eurot ning seda rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist. Meetme kohta saab lugeda lähemalt RTK kodulehelt

Mattias Jõesaar

kommunikatsioonispetsialist